CENTRUM KSZTŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO - ZAPRASZA!
Stacja Kontroli Pojazdów
Pracownia Fryzjerska
Umowa o dofinansowanie projektu- podpisana!!!
Realizacja Programu ,,Wybierz Życie Bez Cukrzycy"
SAMOCHODÓWKA pomaganie ma we krwi!!

Dzień Otwarty i prezentacja innowacyjnych kierunków kształcenia


 AR44194Podobnie jak w minionych latach nasza szkoła otworzyła swoje podwoje przed gimnazjalistami, którzy już wkrótce staną przed wyborem dalszej drogi kształcenia. W Dzień Otwarty naszą placówkę licznie odwiedzili uczniowie gimnazjów z Ostrowca Świętokrzyskiego, Waśniowa, Sadowia, Szewny, Kunowa, Bodzechowa, Mominy, Brzóstowej, Ćmielowa, Bałtowa oraz Tarłowa. Na młodzież czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Ciekawy i urozmaicony program prezentacji szkoły przyciągnął uwagę gimnazjalistów. W pracowniach fryzjerskich odbywały się m.in. warsztaty z zakresu stylizacji ubioru, fryzur okolicznościowych, pokaz charakteryzacji i makijażu firmy Mary Kay i Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych oraz pokazowa sesja fotograficzna wykonana przez Agencję Fotograficzną Pstryk Info. W pracowniach samochodowych młodzież mogła uczestniczyć w warsztatach z zakresu naprawy pojazdów samochodowych, sprawdzania geometrii kół, programowania komputerowego, pokazach wykonania detalu na obrabiarkach CNC oraz symulacjach komputerowych. Odbyły się również prezentacje z zakresu ratownictwa medycznego i bezpiecznej nauki jazdy, które prowadzone były m.in. przez ratowników medycznych oraz funkcjonariuszy z ostrowieckiej policji: Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego podkom. Dominika Kowalskiego i Zastępcę Naczelnika mł. asp. Łukasza Kołodziejczaka. Dla gimnazjalistów zostały również zorganizowane konkursy i zabawy: Języki obce na wesoło, Edukacja na wesoło oraz Konkurs techniczny i nie tylko…. Niektórzy zdobyli już oceny bardzo dobre, które trafią do dziennika we wrześniu.


Uczniowie mieli okazję poznać nowoczesne wyposażenie pracowni, warsztatów i szkoły oraz jej bogatą ofertę edukacyjną. Prowadzone obecnie kierunki kształcenia w zawodach mechanik samochodowy i fryzjer zostaną poszerzone w roku szkolnym 2017/2018 o innowacje tematyczne.
Technikum nr 4 będzie kształcić w zawodach:
• Technik mechanik z rozszerzeniem tematycznym: Obsługa i programowanie obrabiarek CNC użytkowanych na lokalnym rynku pracy
• Technik pojazdów samochodowych z rozszerzeniem tematycznym: Dodatkowa praktyka zawodowa z zakresu naprawy motocykli
• Technik usług fryzjerskich z rozszerzeniem tematycznym: Kreowanie wizerunku artystycznego aktora
• Technik przemysłu mody : klasa patronacka Wólczanki.
W Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 4 można zdobywać zawód na kierunkach:
• Fryzjer z rozszerzeniem tematycznym: Kreowanie wizerunku do pokazów modowych i sesji zdjęciowych
• Kierowca mechanik z rozszerzeniem tematycznym: Ratownictwo drogowe
• Elektromechanik pojazdów samochodowych z rozszerzeniem tematycznym : Bezpieczny w ruchu drogowym
Innowacyjna oferta nauczania, bogato wyposażone pracownie i warsztaty, współpraca z uczelniami i firmami zapewniającymi praktyki a potem nawet zatrudnienie z pewnością zachęciły przyszłych uczniów do wyboru właśnie tej placówki. Na twarzach przybyłych gości widać było zachwyt i zauroczenie szkołą. Wiele osób deklarowało chęć nauki w Samochodówce.

Dni otwarte galeria

 

Patronat naukowy
Uniwersytetu
Technologiczno-Humanistycznego
w Radomiu

SWF file not found. Please check the path.